Darmowa dostawa od 300 zł
Ekspresowa wysyłka
Promocja!

Dr. Jacobs Witamina K2 20ml produkt wegański - suplement diety

{OBRAZ_PARAMETR
 • Producent: Dr Jacob's Poland

  Dr Jacob's Poland

 • Najlepiej spożyć / zużyć przed: 2023.09.30
 • Koszt wysyłki: od 6,50 zł
 • Produkt Dostępny
Teraz taniej o 22%
Cena: 53,90 zł 69,00 zł
ilość
Masz pytania?
664 05 44 77 /

Witamina K2

w formie menachinonu-7 (MK-7)

suplement diety - krople 20 ml

po 20 μg witaminy K2 (MK-7) w kropli*
w zależności od stosowania 75 - 300 porcji
* 20 μg (mikrogram) to 26,5% zalecanego dziennego spożycia
Witamina K2, czyste MK-7 z olejków eterycznych!
 
Witamina K2 Dr. Jacob's jest szczególna, gdyż uzyskujemy ją z olejków eterycznych. To zapewnia najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), jego świetną przyswajalność oraz bioaktywność oraz brak alergenów oraz zanieczyszczeń GMO (więcej na końcu opisu).
 
Witamina K2 ma naukowo udowodniony korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu:
dla prawidłowej krzepliwości krwi,
dla utrzymania zdrowych kości.

Efekty nadmiernej podaży witaminy K – jak do tej pory nie zaobserwowano.
 
Witamina K2 wraz z witaminą D3 współdziała w tworzeniu i utrzymaniu zdrowych, mocnych kości i zębów. Dlatego też polecamy przyjmowanie Witaminy K2 razem z produktem Witamina słońca D3 Dr. Jacob's.
 
Witamina K2 w formie menachinonu-7 (MK-7) jest szczególnie dobrze przyswajalna i ma długi okres stabilnego trwania.
 
Składniki: olej MCT (z kokosa) (94%), przeciwutleniacz: ekstrakt bogaty w tokoferol (naturalna witamina E),  witamina K2 (all-trans menachinon).
 
 
 
Olej MCT
 
W produktach Dr. Jacob’s z witaminami A, D, E i K w płynie stosujemy frakcję kwasów tłuszczowych MCT, pozyskiwaną z oleju kokosowego. W przeciwieństwie do samego oleju kokosowego, bogatego w nasycone kwasy tłuszczowe, które, jako produkt spożywczy, nie są korzystne dla zdrowia, średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT mają wiele korzystnych właściwości zdrowotnych oraz dietetycznych, z których wiele jest potwierdzona naukowo. Jedną z nich jest to, że MCT nie wpływa negatywnie na profil lipidowy krwi i nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.
 
Zastosowanie MCT ma bardzo korzystny wpływ na trwałość witamin rozpuszczonych w tym oleju. W porównaniu z innymi olejami, MCT ma także znacznie większą odporność na jełczenie. Dzięki temu witaminy Dr. Jacob’s mogą mieć maksymalny dopuszczalny termin przydatności do spożycia (2 lata) i zachowują świeżość długo od momentu pierwszego otwarcia buteleczki. Olej MCT nie ma smaku, co jest ważne w przypadku podawania witamin małym dzieciom.
 
Porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia i sposób użycia:
 
- osoby dorosłe: 6 kropli;
 
- młodzież do 18 roku życia: 4 krople.
 
- dzieci do 13 roku życia: 2 krople;
 
Produkt, po konsultacji z lekarzem, można podawać także niemowlętom oraz dzieciom do 18 miesiąca życia: 1 kropla.
 
Zakraplać wprost do jamy ustnej lub podawać na łyżeczce.
 
Zawartość w: witamina K / RWS*
6 kroplach: 120 μg** / 160%
4 kroplach: 80 μg / 106,5%
2 kroplach: 40 μg / 53,2%
1 kropli: 20 μg / 26,6%
* referencyjne wartości spożycia, ** mikrogram
 
Zalecane  dzienne spożycie witaminy K
 
Wiek: Zalecane  dzienne spożycie witaminy K
Dzieci poniżej 12 miesiąca: 4-10 μg
Dzieci (od 1 do lat 13): 15-50 μg
Młodzież i dorośli: 60-80 μg
Kobiety w ciąży i karmiące: 60 μg
Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temp. 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.
 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne.
 
Sposoby pozyskiwania MK7: fermentacja i synteza organiczna
 
Istnieją dwa sposoby produkcji witaminy K2 – w procesie fermentacji soi i w procesie syntezy organicznej z roślinnych olejków eterycznych.
 
Fermentacja soi
 
Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne oraz specjalne rozpuszczalniki. W wyniku stosowania tej metody zawsze powstaje wiele substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Wiele z nich jest zbędnych lub mają formy cis (nie są biodostępne). Ilość takich zanieczyszczeń zależy od jakości fermentacji.
 
Ponieważ do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Niestety często nie jest też podana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana przez producentów: „z natto”, „z fermentacji soi”, itp.
 
Proces syntezy organicznej z roślinnych olejków eterycznych
 
Synteza to proces łączenia (nie mylić z syntetyczny - sztuczny)
 
Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 poprzez syntezę organiczną została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu* i farnezolu**, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy organicznej.
 
Istnieją dwa rodzaje postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, podczas gdy formy trans mają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z procesu fermentacji i zawiera K2 w formach cis oraz trans.
 
Zaletą metody syntezy jest to, że uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej*** postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's.
 
Ponieważ w procesie syntezy organicznej nie jest używana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO oraz uzyskuje produkt bezpieczny dla alergików.
 
*Geraniol – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go często w wielu kompozycjach zapachowych stosowanych w perfumach. Uzyskuje się go z olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego.
 
**Farnezol – organiczny związek chemiczny, alkohol z grupy terpenów, stosowany głównie jako środek zapachowy o zapachu konwalii. Jest składnikiem wielu olejków eterycznych, między innymi konwaliowego, lipowego, muszkatołowego oraz akacjowego. Otrzymuje się go z olejków kwiatu lipy. Stosowany jest w przemyśle perfumeryjno–kosmetycznym
 
***Biodostępność (dostępność biologiczna) – określa stopień wchłaniania substancji, jaka dostaje się do krążenia i jest faktycznie wykorzystana przez organizm.

 • 100% oryginalne

  Produkty pochodzą z legalnego źródła prosto od producentów

 • Odpowiednio przechowywane

  Sprzedawane produkty posiadają dobrą datę wazności oraz są odpowiednio przechowywane

 • Specjaliści

  Sklep obsługuje wykwalifikowany personel farmaceutyczny

 • Wysyłka w 24h

  Ekspresowa wysyłka produktów w ciągu 24h od złożenia zamówienia

 • Gwarancja satysfakcji

  Pełne zadowolenie z zakupów, saysfakcja gwarantowana

 • Szeroki wybór

  Oferujemy szeroki wybór produktów w naszym sklepie

Oferta specjalna

SWANSON Maca ekstrakt 500mg 60 kapsułek - suplement diety

SWANSON Maca ekstrakt 500mg 60 kapsułek - suplement diety

Teraz niższa cena: 39,99 zł 13,97 zł
Oferta ważna jeszcze tylko 3 dni!
Ikona newsletter