Darmowa dostawa od 300 zł
Ekspresowa wysyłka

Nanga MUIRA PUAMA - Drzewko Potencji - suplement diety - 50g cięty

{OBRAZ_PARAMETR
 • Producent: Nanga

  Nanga

 • Najlepiej spożyć / zużyć przed: 2023.10.31
 • Koszt wysyłki: od 6,50 zł
 • Produkt Dostępny
Cena: 9,90 zł
ilość
Masz pytania?
664 05 44 77 /

Nanga

Muira puama 50g cięty

To słynny afrodyzjak dla kobiet i mężczyzn, który podnosi libido i zwiększa możliwości seksualne, a dodatkowo poprawia nastrój.
 
Muira puama – kora mielona i cięta
Muira puama (Ptychopetalum olacoides) to niewysokie drzewo rosnące naturalnie w amazońskich lasach deszczowych, szczególnie na terenie Brazylii. Inne jej nazwy to marapuama lub potency tree, czyli drzewo potencji. Po tej drugiej nazwie nietrudno się domyśleć, do czego jest wykorzystywana :)
 
Jej korzenie i kora pełnią przede wszystkim rolę afrodyzjaka, przeznaczonego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Od setek lat używają go rdzenni Indianie z Ameryki Południowej, przygotowując z muiry puamy magiczne napoje miłosne. Ale to nie wszystko – roślina ta ceniona jest w swojej ojczyźnie także za pozytywny wpływ na mózg i układ nerwowy oraz właściwości adaptogenne. Dawniej herbatę z muiry puamy spożywano przy osłabionej czynności serca i układu pokarmowego. Oprócz wywarów do picia, sporządzano z niej także kąpiele, które miały pomagać w przypadku nerwobóli, bóli i skurczów mięśni, reumatyzmu, paraliżu, a nawet choroby beri-beri.
 
Muira puama bardzo spodobała się osadnikom z Europy, którzy zaobserwowali, jak stosują ją Indianie, a potem zawieźli ją na Stary Kontynent. Szybko przyjęła się zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie w latach 50. ubiegłego wieku wpisano ją do Brytyjskiej Farmakopei. Widnieje tam do dziś jako środek na impotencję, bezpłodność, nerwobóle i zaburzenia menstruacyjne.
 
Właściwości prozdrowotne:
 • Muira puama podnosi libido u kobiet i mężczyzn. Poprawia jakość współżycia. Pomaga panom dłużej utrzymać erekcję.
 • Pozytywnie wpływa na system nerwowy, chroniąc neurony przed degeneracją i zwiększając ich żywotność. W wyniku tego działania poprawie ulegają pamięć, nastrój i zdolności uczenia się. Właściwość ta może znacznie polepszyć funkcjonowanie intelektualne osób starszych, zwłaszcza tych, które mają za sobą udar mózgu lub u których postępuje demencja bądź choroba Alzheimera. Ale korzyści odniosą również osoby zdrowe pracujące umysłowo lub uczące się.
 • Muira puama zaliczana jest do amazońskich adaptogenów, ponieważ ułatwia radzenie sobie ze stresem i napięciem nerwowym, a tym samym zwiększa opanowanie i stabilizuje dobre samopoczucie.
 • Muira puama jest też naturalnym stymulantem. Nie zawiera kofeiny, ale dodaje energii i chęci do działania dzięki innym związkom aktywnym.

MUIRA PUAMA – ZASTOSOWANIE
 • w celu zwiększenia libido u kobiet i mężczyzn
 • w celu poprawy pamięci i zdolności poznawczych
 • dla dobrego nastroju
 • jako adaptogen
 • jako łagodny stymulant

SKŁAD: Muira puama (Ptychopetalum olacoides) – kora 100%*. Surowiec najwyższej jakości!
 
MUIRA PUAMA – DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA
 
Muira puama herbata: 1-2 łyżeczki kory zalej szklanką wody, doprowadź do wrzenia i gotuj około 15 minut pod przykryciem. Wypijaj do 2 szklanek dziennie.
 
Muira puama – nalewka: Korę zalej alkoholem 70% w proporcji 1:5. Pozostaw do maceracji na minimum 2 tygodnie. Przefiltruj. Zażywaj po 5 ml (około 1 łyżeczka) 2-3 razy dziennie.
 
Nalewka jest najbardziej zalecanym sposobem na przyjmowanie muiry puamy, ponieważ wiele z jej składników aktywnych nie rozpuszcza się w wodzie, lecz w alkoholu.
 
SYNERGIA: Muira puama może wykazywać większą siłę w zestawieniu z żeń-szeniem syberyjskim, żeń-szeniem czerwonym, guaraną, imbirem, damianą, catuabą.
 
CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY: Muira puama (Ptychopetalum olacoides) należy do rodziny Olacaceae – przemierżlowatych. Występuje naturalnie w amazońskiej puszczy, gdzie wybiera stanowiska wilgotne i niezbyt zacienione. Dorasta do 5 m wysokości. Wytwarza ciemnozielone liście o żółtawym unerwieniu, lancetowatym kształcie i gładkiej, połyskującej powierzchni. Rodzi drobne, żółto-zielonkawe kwiaty o zapachu podobnym do kwiatów jaśminu, zebrane w gęste grona. Jej owoce są owalne i po dojrzeniu jasnoczerwone.
 
PRZECIWWSKAZANIA: Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę.
 
NANGA jest firmą rodzinną, która oferuje szeroki asortyment ziół oraz produktów pochodzenia naturalnego. Firma specjalizuje się w produkcji ziół, mieszanek i wyciągów ziołowych, suplementów diety. Na rynku wyróżnia ich uczciwe podejście do jakości oferowanych surowców, zaangażowany i profesjonalny zespół oraz naukowe podejście do tradycyjnej wiedzy jaką jest zielarstwo.
 
Zioła sprowadzane są bezpośrednio od producentów z całego świata. Część ziół pozyskiwana jest także ze stanu naturalnego samodzielnie i za pośrednictwem zielarzy. Mielenie i krojenie surowców wykonywane jest na bieżąco, dzięki czemu produkty, które sa oferowane zachowują swoją świeżość i właściwości. Wszystkie produkty są testowane, a zioła przetwarzane są wyłącznie metodami fizycznymi: przesiewanie, krojenie, mielenie i suszenie.
 
Oferowane produkty oparte są na prostych formach i minimum niezbędnych, naturalnych składników. Bez dodatków ani wypełniaczy, sztucznych barwników i konserwantów.

 • 100% oryginalne

  Produkty pochodzą z legalnego źródła prosto od producentów

 • Odpowiednio przechowywane

  Sprzedawane produkty posiadają dobrą datę wazności oraz są odpowiednio przechowywane

 • Specjaliści

  Sklep obsługuje wykwalifikowany personel farmaceutyczny

 • Wysyłka w 24h

  Ekspresowa wysyłka produktów w ciągu 24h od złożenia zamówienia

 • Gwarancja satysfakcji

  Pełne zadowolenie z zakupów, saysfakcja gwarantowana

 • Szeroki wybór

  Oferujemy szeroki wybór produktów w naszym sklepie

Oferta specjalna

Aliness Selen SeLECT 200mcg 100 tabletek - suplement diety

Aliness Selen SeLECT 200mcg 100 tabletek - suplement diety

Super cena: 24,90 zł
Oferta ważna jeszcze tylko 3 dni!
Ikona newsletter