Darmowa dostawa od 300 zł
Ekspresowa wysyłka

NOW Foods IRON 18mg ŻELAZO 120 kapsułek wegetariańskich

{OBRAZ_PARAMETR
 • Producent: NOW Foods USA

  NOW Foods USA

 • Najlepiej spożyć / zużyć przed: 2024.06.30
 • Koszt wysyłki: od 6,50 zł
 • Produkt Dostępny
Cena: 32,99 zł
ilość
Masz pytania?
664 05 44 77 /

IRON

Chelat Żelaza

suplement diety – 18 mg / 120 kapsułek wegetariańskich

 
• Niezbędny składnik mineralny
• Łagodna forma, nie powodująca zaparć
• Wegetariańska formuła
• Żelazo w formie chelatu- Ferrochel Chelated (Iron Bisglycinate)
 
W tym produkcie NOW wykorzystało doskonały preparat żelaza w postaci chelatu- Ferrochel Iron Chelate, opatentowany przez firmę Albion Labs; jak wykazały badania, w zalecanych dawkach jest on w wysokim stopniu przyswajalny, dobrze tolerowany i nie powoduje zaparć.
 
W organizmie dorosłego człowieka znajduje się przeciętnie 4 gramy tego pierwiastka. Ponieważ zapotrzebowanie na żelazo jest zmienne i zależy od wieku, płci i stanu organizmu, norma dobowego spożycia waha się w dość dużych granicach. 
U osób dorosłych: od 10 mg/dobę u mężczyzn, do 20 mg u kobiet, z zastrzeżeniem że w okresie ciąży i karmienia powinno to być ok. 30 mg/dobę.
 
Żelazo jest ogólnie składnikiem słabo przyswajalnym, stąd w procesie suplementacji powinno się stosować formy żelaza o najwyższym stopniu biodostępności. Najlepiej przyswajalną formą żelaza jest kompleks organiczny w postaci chelatu aminokwasowego, którego przyswajalność jest wielokrotnie razy wyższa niż zwykłych preparatów żelaza. Nie powoduje on zaparć.
 
Preparat zawiera w swoim składzie aminokwasowy chelat żelaza opatentowany przez laboratorium ALBION. Jest to światowy lider, producent, dostawca opatentowanych chelatów aminokwasowych minerałów. ALBION®  to jedyny producent, którego chelatom aminokwasowym minerałów przyznano numer rejestracyjny Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego oraz numery CAS - przyznawane wyłącznie cząsteczkom posiadającym dokładnie zdefiniowaną i reprodukowalną strukturę, która musi potwierdzona wynikami analiz laboratoryjnych oraz jedyny amerykański producent chelatów aminokwasowych minerałów zarejestrowanych w Unii Europejskiej.
 
WARTOŚĆ ODŻYWCZA:
Wartość odżywcza 1 kapsułka % realizacji dziennego zapotrzebowania RDA
Kaloria 0 kcal / 0 kJ (*)
Żelazo (z 90 mg chelatu aminokwasowego żelaza- Iron Bisglycinate) 18 mg 128%
 
SKŁADNIKI: Żelazo (chelat aminokwasowy żelaza), mąka ryżowa, celuloza (kapsułka), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (pochodzenia roślinnego) oraz krzemionka.
 
NIE ZAWIERA: Cukru, soli, soi, kukurydzy, mleka, jaj, małży, skorupiaków ani konserwantów.
 
Produkt odpowiedni dla wegetarian / wegan.
 
SPOSÓB UŻYCIA: 1 kapsułkę dziennie podczas posiłku.
 
Nie przekraczać zalecanej porcji spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety.
Ważne jest stosowanie zbilansowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.
 
PRZECIWWSKAZANIA: Produkt nie wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.
 
OSTRZEŻENIE: Osoby ze zdiagnozowaną anemią związaną z brakiem żelaza powinny skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania większych ilości suplementów żelaza.
 
PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
 
UWAGA: Przypadkowe przedawkowanie preparatów zawierających żelazo jest główną przyczyną śmiertelnych zatruć dzieci do lat 6. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W razie przypadkowego przedawkowania należy natychmiast porozumieć się z lekarzem lub z centrum leczenia zatruć.
 
ZAWARTOŚĆ: 120 kapsułek
 
INFORMACJE O PRODUCENCIE: Firma NOW Foods w prowadzonej od 1968 roku działalności każdym dniem zapracowała sobie na miano najbardziej renomowanego producenta w branży w USA. Potwierdzają to liczne tytuły i nagrody: Producent Roku 2003 w USA, Najlepsza Marka w sklepach ze zdrową żywnością w USA w 2004 roku. Now Foods mając na celu najwyższą satysfakcję swoich klientów produkuje z surowców tylko najwyższej dostępnej farmaceutycznej klasy. Dla zapewnienia bezwzględnej jakości podstawowych składników każdy z dostawców surowców jest przez Now Foods kontrolowany w nieregularnych audytach. Now Foods robi wszystko co możliwe, aby najwyższa jakość produktów mogła być zaoferowana klientom w cenie, na którą mogą sobie pozwolić. 
NOW to skrót od "Nutrition for Optimal Wellness" (Odżywianie dla Optymalnego Samopoczucia). Firma NOW, która jest obecnie zarządzana przez trzecie już pokolenie rodziny Richardów, stała się jednym z wiodących producentów naturalnych witamin i suplementów odżywczych w sektorze zdrowej żywności. • 100% oryginalne

  Produkty pochodzą z legalnego źródła prosto od producentów

 • Odpowiednio przechowywane

  Sprzedawane produkty posiadają dobrą datę wazności oraz są odpowiednio przechowywane

 • Specjaliści

  Sklep obsługuje wykwalifikowany personel farmaceutyczny

 • Wysyłka w 24h

  Ekspresowa wysyłka produktów w ciągu 24h od złożenia zamówienia

 • Gwarancja satysfakcji

  Pełne zadowolenie z zakupów, saysfakcja gwarantowana

 • Szeroki wybór

  Oferujemy szeroki wybór produktów w naszym sklepie

Oferta specjalna

Aliness Cytrynian Magnezu 100mg z POTASEM oraz B6 100 kapsułek P-5-P MAGNEZ

Aliness Cytrynian Magnezu 100mg z POTASEM oraz B6 100 kapsułek P-5-P MAGNEZ

Super cena: 34,90 zł
Oferta ważna jeszcze tylko 3 dni!
Ikona newsletter