Darmowa dostawa od 300 zł
Ekspresowa wysyłka

Odżywki dla sportowców - Odżywki przedtreningowe - • Kofeina


Nasz sklep oferuje kofeinę zarówno w płynie, jak i w formie bezwodnej: w proszku i w kapsułkach. Działanie tego składnika pochodzenia roślinnego ma charakter wielokierunkowy. Substancja ta jest elementem wielu suplementów diety. Różne jej dawki oddziałują aktywizująco na organizm człowieka, zwiększając jego możliwości percepcyjne, polepszając nastrój, a poprzez wzrost poziomu glukozy skutecznie eliminują zmęczenie.


Kofeina – jako suplement wspomagający procesy zdrowotne


W medycznej literaturze naukowej wskazuje się, że kofeina pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne. Działanie tej substancji polega w szczególności na pobudzaniu ośrodkowego układu nerwowego. Wyniki badań empirycznych potwierdzają, że umiarkowane jej spożycie (do 400 mg dziennie) przez zdrowe osoby dorosłe korzystnie wpływa na ich:


  • wydolność fizyczno-umysłową,
  • sprawność myślenia i postrzegania rzeczywistości,
  • poziom koncentracji i skupienia.

W sporcie zawodowym kofeina uznawana jest przez Światową Agencję Antydopingową za legalny środek wspomagający. Ważnym działaniem tej substancji jest ponadto stymulacja układu oddechowego, stąd jest ona bardzo częstym elementem składowym leków rozszerzających oskrzela, które są przeznaczone alergikom i osobom z przewlekłą astmą.

Oferta specjalna

SWANSON Maca ekstrakt 500mg 60 kapsułek - suplement diety

SWANSON Maca ekstrakt 500mg 60 kapsułek - suplement diety

Teraz niższa cena: 39,99 zł 16,90 zł
Oferta ważna jeszcze tylko 3 dni!
Ikona newsletter